Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

"Novoroční projev"

1. 01. 2015 9:00:00
Vážení spoluobčané, milí přátelé, kamarádi, dovolte mi popřát Vám a naší republice co nejlepší celý nový rok 2015. Když občas slyším stesky, jak nejsou peníze na to či ono, mám dobrou zprávu: To nejlepší, nemusí nutně znamenat to nejdražší. Naopak. K dobrému zdraví není třeba mít v nemocnici násobně předražený CyberKnife za 200 milionů korun, včetně provize 75 milionů, ale mnohdy třeba stačí zdravé a kvalitní české potraviny a dostatek pohybu. A běhat či šlapat na kole se dá i na polní cestě zdarma - není třeba cyklostezka za desítky a stamiliony korun.

K tomu, abychom se měli lépe, by také občas stačilo být k sobě trochu vlídnější a slušnější. Lidé, co mají k sobě úctu, se neokrádají a jako bonus dobrá nálada je nejlepší lék na imunitu.

Česká republika je bohatá země, a kdybychom se naučili její bohatství využívat účelně, máme se jako v ráji. K tomu bohatství patří i její občané. V novém roce bychom si měli přát, aby si stát začal svých občanů vážit. Nesdíral je dalšími a dalšími daněmi, nerozkrádal jejich peníze a naučil se hospodařit, aby si vážil času a práce těch, co ho živí a co nejméně jim škodil byrokracií, předpisy, nesmyslnými normami a zákony či prostou úřední šikanou.

Úkolem státu vůbec není řídit občany, ale naopak jim naslouchat a pomáhat jim, aby se jim žilo a pracovalo co nejlépe. V současném parlamentu je to přesně opačně - když do sněmovny přijde zákon, u mnoha okamžitě poznáte rukopis nějaké lobbistické skupiny, která si chce urvat kus zisku na úkor ostatních.

A je jedno, zda jde o energetický zákon, který se snaží přihrát miliardy distribučním společnostem nebo předpis, který dává monopol pouhým třem firmám na prodej předraženého léčebného konopí, které by si jinak těžce nemocní spoluobčané mohli za oknem vypěstovat zdarma sami.

I proto dodnes nikdo nezakázal hazard, i proto nemáme zákon o všeobecném referendu i proto se politici usilovně brání jakékoli přímé vymahatelné odpovědnosti za svoji práci.

Vážení spoluobčané, přeji nám všem v novém roce co nejefektivnější stát, stát, který bude pomáhat těm, co to potřebují a nikoli těm, co mají správné spolužáky na vládě a ve sněmovně, stát, který bude oporou potřebným a bezmocným, nikoli miliardářům nebo těm, co sociální systém umí šikovně zneužívat.

Přeji nám všem zemi, v níž jednou zavládne právo a spravedlnost - dnes pro mnohé z nás absolutně nevymahatelné. Já za sebe slibuji, že se budu snažit, abychom se tomu ideálu co nejrychleji přiblížili. Je mi ale už dávno jasné, že jeden člověk ani jedna malá strana moc nezmohou proti zaběhnutému systému podporovanému obrovskými penězi a médii.

Loňský rok, byl přitom ukázkou jak šikovně a masivně lze zneužívat média a manipulovat veřejným míněním - jedno zda ve prospěch lobbistů na Ukrajině nebo proti prezidentovi. Nezbývá, než přát nám všem abychom uměli rozlišit pravdu od lži, protože dnes média některé události nejenže pokřivují, ale dokonce falešné události samy vytváří. Proti občanům stojí dnes obrovská a mocná síla politiků z celé Evropy, ekonomické lobby a médií, ale přesto věřím, že tu rozhodující moc mají a budou mít nakonec obyčejní lidé.

Tu největší moc měnit svou zemi máme ovšem jen tehdy, když o změny k lepšímu budeme usilovat ruku v ruce spolu a jednotně.

To, co se od pádu minulého režimu změnilo je to, že dnes můžeme kritizovat, ale nikdo nás stejně neposlouchá. Je potřeba posunout vývoj dál, ke státu, který svého občana nejen nechá říct názor, ale tento názor také slyší a bere ho vážně v potaz. Už nějakých pár tisíc let se takovému zřízení říká demokracie - tedy vláda lidu.

Vážení přátelé, Vám, sobě, nám všem přeji, abychom se jednou té demokracie ve zdraví dožili.

Krásný a šťastný rok 2015.

Autor: Tomio Okamura | čtvrtek 1.1.2015 9:00 | karma článku: 47.94 | přečteno: 23363x

Další články blogera

Tomio Okamura

Muslimský teror

Tak jako vždy také poslední muslimský teror v Londýně vyburcoval politiky, aby se předháněli ve slovech soustrasti a lítosti.

14.6.2017 v 13:29 | Karma článku: 43.85 | Přečteno: 4041 | Diskuse

Tomio Okamura

Odvolatelnost politiků

Přestože už stále víc lidí pochybuje o tom, že žijeme v demokracii, stále velmi málo lidí tuší, co to skutečná demokracie doopravdy je.

26.4.2017 v 12:27 | Karma článku: 40.57 | Přečteno: 2120 | Diskuse

Tomio Okamura

Arab může, Trump a Lucie Bílá nesmí

Svět se dnes rozdělil na ty, co stavějí ploty a na ty, co proti nim protestují. Ti, kdo chtějí plot - ať je to Donald nebo Lucie Bílá, jsou v očích mainstreamu odsouzeníhodní zločinci.

29.1.2017 v 14:00 | Karma článku: 49.30 | Přečteno: 38327 | Diskuse

Tomio Okamura

Viníci vraždění v Berlíně jsou i politici a média

Masová vražda v Berlíně nemá jen jednoho viníka. Migrant vraždil proto, že byl muslim a jeho víra mu přikazuje zabíjet nevěřící.

21.12.2016 v 15:32 | Karma článku: 48.00 | Přečteno: 10234 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Pražák

Horňáci a dolňáci

Kdo by neznal ono klasické dělení nás chlapů podle toho, zda jsme víc okouzleni ženskými ňadry nebo klínem.

22.9.2017 v 21:32 | Karma článku: 12.45 | Přečteno: 419 | Diskuse

Klára Tůmová

To bude veselo!

Ne každé vylepšení je opravdu k lepšímu, ne všechno nové přinese ulehčení a pohodlí. Zvlášť když se vyskytne moucha a všechno jde ne úplně dobrým směrem. Jó, tady bude brzy veselo. Ovšem nebudu to já, kdo se pobaví.

22.9.2017 v 21:04 | Karma článku: 6.96 | Přečteno: 186 | Diskuse

Libuse Palkova

Sex je nás-dělá dobře mně i tobě

Povzbuzena úspěchem předchozí soutěže, týkající se názvu jaderné elektrárny, rozhodla jsem se vyhlásit další. O čem bude, snad dostatečně napovídá nadpis, který jsem si vypůjčila z jedné známé písničky.

22.9.2017 v 19:55 | Karma článku: 9.05 | Přečteno: 549 | Diskuse

Jana Slaninová

Hirudoterapie: jak být kruci sexy v plenkových kalhotkách?

"A příště vám dám pijavky na kostrč." Tak. A mám to mít. Aby se nastartovala činnost lymfy a vylepšilo se fungování mého těla co se týče vnitřních ženských orgánů, musím něco vydržet.

22.9.2017 v 19:50 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 230 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Odstřelovací puška Ruger 10/22 – malorážka na kontrolu “demonstrantů”

Izrael, Pásmo Gazy roku 2000 – ulice jsou opět plné demonstrujících. Takzvaná druhá intifáda je v plném proudu. Demonstrujících je stále víc a víc, hrozí násilnosti.

22.9.2017 v 15:38 | Karma článku: 14.81 | Přečteno: 772 | Diskuse
VIP
Počet článků 146 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 80459

Mám moravsko-japonsko-korejský původ (maminka pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji, tatínek z Japonska), žiju více než 35 let v České republice a žil jsem v dětství také necelých 10 let v Japonsku. Jsem zastáncem přímé demokracie, tedy systému přímé odpovědnosti politiků vůči občanům a zároveň větší možnosti přímého zapojení občanů do ovlivňování veřejného dění. Jsem předsedou parlamentního Hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) www.spd.cz https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/tomio.cz

https://twitter.com/tomio_cz

www.tomio.cz

http://www.japafoods.cz/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.