Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tomio Okamura

Zákon proti zlodějnám začal politiky děsit

Na stávající schůzi Sněmovna zamítla návrh zákona Úsvitu o jasné osobní, hmotné a trestní odpovědnosti vrcholných politiků a všech, kteří hospodaří s veřejnými penězi či majetkem. PROTI hlasovali nejen poslanci celé vládní koalice ČSSD, ANO, KDU-ČSL, ale přidali se k nim i poslanci TOP09, ODS a KSČM. Náš návrh zákona zcela jednoduše ukládá všem zástupcům státu povinnost hospodařit se svěřeným majetkem s péčí řádného hospodáře. Náš zákon již před měsícem odmítla koaliční vláda ČSSD, ANO, KDU-ČSL se zdůvodněním, že prý je zbytečný, protože už tu všichni povinnost řádně hospodařit mají. A abych byl spravedlivý, ve Sněmovně kromě všech poslanců Úsvitu našli odvahu hlasovat pro náš zákon ještě čtyři poslanci ANO a dva poslanci KSČM. Všichni ostatní poslanci všech parlamentních stran se podřídili diktátu svých stran a návrh odmítly, takže neprošel. Zvláště mne to mrzí u hnutí ANO – vždyť oni přece také slibovali, stejně jako Úsvit, že budou měnit politiku a stát k lepšímu.

13.5.2014 v 8:15 | Karma článku: 39.84 | Přečteno: 3491 | Diskuse

Tomio Okamura

Islámské tažení Evropou

Můžeme říci, že jakékoliv náboženství ve své dogmatické,ortodoxní a fanatické formě je nebezpečím pro společnost. Chci se zamyslet na jedním z nich, nad islámem. Žil jsem a pracoval v různých zemích a mezi nimi dlouho a myslím, že mám řadu zkušeností, které mohou pomoci chápání toho, co se u nás děje s muslimy. Rozhodně je nehodlám šmahem odsuzovat, mají toho dost, co bychom se my Evropané od nich mohli přiučit, například jak v Íránu zvládli 4 miliony afghánských uprchlíků v době talibanské války proti Rusům, anebo jejich úctu ke starým lidem, o které se obětavě starají a vysoce je respektují. V tomto článku se ale budu zabývat pouze částí české muslimské populace, té nepřizpůsobivé, netolerantní a která nenávidí náš způsob života. Podle mých zkušeností se jedná o tzv. křičící menšinu v muslimské společnosti, která se výrazně odděluje od většinového života zde a neustále něco požaduje, bez respektu k našim zákonům. Konec konců, veřejná motlitba na Letné, ukazující jak jsou odlišní, jak jsou uzavření do své komunity, to dokazuje dost jasně.

6.5.2014 v 8:30 | Karma článku: 29.91 | Přečteno: 5400 | Diskuse

Tomio Okamura

Ne českému Romanistánu!

Romové terorizují vesnici Strýčkovice na Domažlicku a místní obyvatelé dostali policejní ochranu. Ještě donedávna žila stovka obyvatel poklidným a spokojeným životem. Poslední rok ale tady zažívají doslova peklo. Přistěhoval se a vesničku terorizuje romský klan, který se tu usadil poté, co ho vyštvali lidé z jiné obce kvůli násilnostem. Každý před těmito Romy raději uhne z cesty. Jejich výpravy se opakují s pravidelností, když si vyzvednou sociální dávky a nakoupí za ně alkohol. Opilí pak ztrácejí pud sebezáchovy, nemají úctu k životu jiného člověka. Chodí po vsi a vykřikují, že jsme bílé svině, že nás rozsekají sekerou a vypálí domy. Smějou se nám do obličeje, že se jim nemůže nic stát, protože mají papíry na hlavu.

21.3.2014 v 14:45 | Karma článku: 48.07 | Přečteno: 24020 | Diskuse

Tomio Okamura

Tomáš Sokol - skutečně "blbější, než jsme čekali"?

Na webu Česká justice autor podepsaný jménem Tomáš Sokol zveřejnil text s názvem "Ještě blbější, než jsme čekali (Tomáš Sokol k návrhu jednoho zákona)". Slibný titulek, řeknete si, ovšem na první pohled zavádějící. Autor podepsaný jako Tomáš Sokol avizoval, že Tomáš Sokol je ještě blbější, než jsme čekali, ale text se věnoval úplně jinému tématu, a to ze dvou třetin urážení Okamurovy "tlupy Úsvit" a z třetiny tam najdeme výlev proti "legislativní zrůdě", našeho návrhu zákona, který zamezuje kšeftování s exekucemi. Autor se pod pseudonymem skutečného právníka Tomáše Sokola snaží vzbudit zdání, že je bývalým legislativcem a právníkem. Pomatený text ho ovšem usvědčuje ze lži - člověk, který text psal, je zjevně právem i politikou nepolíbený, a nikdo asi neuvěří, že by skutečný advokát Sokol byl tak zmatený jako autor textu. Ten přeci jen zkušenosti z práva i politiky do jisté míry má, byť jen jako neúspěšný politik a jako sice průměrný, zato hodně popularizovaný advokát žijící dobře z kšeftů s mafiány nebo z evidentně zmanipulované megazakázky na černé pasažéry od Dopravního podniku Praha.

16.3.2014 v 13:30 | Karma článku: 37.96 | Přečteno: 6713 | Diskuse

Tomio Okamura

Migrace

Když politici mluví o výsledku posledního švýcarského referenda, které žádá zrušit dohodu o svobodě pohybu s EU a zpřísňuje imigraci, zapomínají ve svaté kritice na jednu zásadní věc - Švýcarsko je samostatná země, země, kde si o sobě sami rozhodují její občané, Švýcaři. A občané v principu jen rozhodli, že se vrátí pravidla, která ve Švýcarsku donedávna platila a politici je zrušili na základě dohod s EU. Kromě jiného musí vláda zajistit, aby při obsazování volných pracovních míst dostávali přednost vždycky Švýcaři.

20.2.2014 v 10:30 | Karma článku: 42.84 | Přečteno: 6242 | Diskuse

Tomio Okamura

„Novoroční projev“ Tomia Okamury 2014

Vážení spoluobčané, je těžké bilancovat minulost, protože nikdy nevíme doopravdy, jaká byla a co skutečně přináší do budoucna. Mnozí lidé v posledních letech stále častěji opakují:„Máme se nejlíp, jak jsme se kdy měli“. V mnoha ohledech mají pravdu. Většina z nás má kde bydlet, nehrozí nám masové popravy, máme ústavně danou svobodu slova, parlamentní demokracii, u výslechu je zakázané mučení, dýmějový mor i hladomor nás už léta míjejí velkým obloukem a našli bychom ještě spoustu příjemného. Na počátku minulého století přišel Albert Einstein s myšlenkou, že vše je relativní a že vždy závisí na souvislostech, na tom, co s čím poměřujeme. Já říkám: „Máme se skutečně z pohledu historie našeho národa dobře, ale určitě se nemáme tak, jak bychom se mít doopravdy mohli.“

1.1.2014 v 14:03 | Karma článku: 41.04 | Přečteno: 7075 | Diskuse

Tomio Okamura

"Vánoční projev" Tomia Okamury

Vážení spoluobčané, Vánoce jsou okamžikem, kdy i my, obvykle konzumně založení lidé, se občas zastavíme a pokoušíme se myslet i na ty druhé. Myslím si, že největším dobrodiním pro naše okolí by ale bylo, kdybychom se občas dokázali zamyslet sami nad sebou. Největším a nejdůležitějším principem je umění správně se rozhodnout, ne co dělat, ale co nedělat. Nejen o Vánocích by bylo dobré se zastavit a říct si, proč to vlastně žijeme − co je náš skutečný, opravdový cíl, pro který chceme žít, dýchat a třeba i umírat. A když si tohle uvědomíme, pak se nám daleko lehčeji bude vybírat mezi tím, co dělat a co nedělat.

26.12.2013 v 10:00 | Karma článku: 38.72 | Přečteno: 4214 | Diskuse

Tomio Okamura

Opustil jsem Senát, ale ne své spoluobčany

Jak všichni víte, byl jsem zvolený poslancem Parlamentu České republiky, a proto mi automaticky ze zákona skončil můj senátorský mandát. Ihned se začaly objevovat hlasy, že jsem se po zádech Zlíňáků vyšplhal do Poslanecké sněmovny. Ano, jen díky svým občanům na Zlínsku jsem tam, kde dnes jsem, a jsem za to Zlíňákům nejen vděčný, ale snažím se - a budu se snažit - si jejich důvěru odpracovat.

4.12.2013 v 10:30 | Karma článku: 33.57 | Přečteno: 2672 | Diskuse

Tomio Okamura

Pravda a lež

Michal Hašek lhal - popíral schůzku s prezidentem. Zdánlivě to je odporný zločin.

1.11.2013 v 8:30 | Karma článku: 46.56 | Přečteno: 29099 | Diskuse

Tomio Okamura

Daně do rukou politiků nepatří!!!

Švýcaři dokázali, že se zloději se umí vypořádat naprosto jinak než my. Zatímco u nás si užívají naloupené miliardy, v zahraničí je posílají za mříže za zločiny, které spáchali u nás. V čem je asi ten rozdíl?

16.10.2013 v 8:30 | Karma článku: 42.03 | Přečteno: 5500 | Diskuse

Tomio Okamura

Konec lžím

Je to smutný fakt, ale drtivá většina lidí volí a bude volit jen na základě dojmu, který o stranách a kandidátech vytvoří masová média spolu s vlivnými organizacemi, které jsou účelně vytvořené na to, aby výsledek voleb ovlivnily - jako například Transparency International nebo spolek Rekonstrukce státu Jak už jsem kdysi napsal: kdybych dal na to, co si o sobě přečtu, tak bych se, pravda, musel zastřelit a rychle zakopat, protože takovou stvůru svět stěží unese. Demagog, rasista, extrémista, hlupák, diktátor, fašista, nepřítel svobody slova, zkrachovalec, neúspěšný podnikatel, antidemokrat. Média, novináři mají prý být hlídací psi demokracie. Jenže kdepak - v České republice jsou mnozí z nich naopak usilovnými hrobníky demokracie. Bez desítek až stovek milionů na účtu není možné vést férový volební souboj, protože média vůbec nezajímá podstata toho, co třeba hnutí Úsvit přináší, tj. revoluční změnu systému, který je funkční v mnoha nejvyspělejších zemích světa jako například ve Švýcarsku, tedy nastolení skutečné demokracie – přímé demokracie. Uniká jim, že to, že jsou tu mimořádné volby, je dané tím, že stávající systém vlády stranických oligarchií není demokracie a že jeho znakem je permanentní nestabilita spojená s chybějící osobní odpovědností odpovědných. Což s sebou nese další problémy: korupci, plýtvání veřejnými penězi, nekompetentní rozhodování nekompetentních (přesněji hloupých) lidí, kteří jsou ministry, náměstky atd. jen proto, že jsou v něčí partě a ne proto, že by danému tématu jakkoliv rozuměli.

14.10.2013 v 8:30 | Karma článku: 25.21 | Přečteno: 7538 | Diskuse

Tomio Okamura

Úsvit

Volby jsou za dveřmi a pro mne a pro naše hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury to znamenátaké několik zásadních rozhodnutí, které chci veřejnosti sdělit. Některá z nichbudou kontroverzní a jsou proto třeba vysvětlit.

9.9.2013 v 12:52 | Karma článku: 45.43 | Přečteno: 26452 | Diskuse

Tomio Okamura

Nemakačenka, paraziti a podvodníci – svět kolem nás

To, jak politici 20 let úplně kašlou na řešení problému parazitujících a nepřizpůsobivých spoluobčanů, je šílené. Co se musí ještě stát, aby začali konečně něco dělat? To mají lidé vzít spravedlnost opravdu sami do svých rukou? Stejně by to ale v tom případě odnesli nakonec Ti slušní – jak vidíme na příkladu Českých Budějovic, místo aby policie a politici chránili ty pracující, kteří na ně platí daně, tak je tomu přesně naopak. Slušný člověk nemá zastání a paraziti, zloději a podvodníci mají eldorádo. Dnešní článek na Idnes o tom, co se děje slušným lidem v Úpici na Trutnovsku, je jen další v nekonečné řadě http://hradec.idnes.cz/v-upici-vznika-romske-ghetto-dip-/hradec-zpravy.aspx?c=A130817_1965528_hradec-zpravy_kol

20.8.2013 v 13:47 | Karma článku: 44.94 | Přečteno: 13496 | Diskuse

Tomio Okamura

Vážení poslanci, prosím, hoďte už Kalouska přes palubu

Rozpustí se parlament nebo ne? Dostane vláda důvěru či ne? V demokracii by poslední slovo v takové situaci měli občané. V našem systému to máme zařízeno tak, že o tom rozhodne pan Kalousek po dohodě s panem Sobotkou.

6.8.2013 v 13:33 | Karma článku: 44.64 | Přečteno: 7266 | Diskuse

Tomio Okamura

Zázračné oddlužení Honzy Fischera aneb "zas poteče krev z našeho"

Představte si člověka, který má dluhy v řádu milionů. Má je proto, že kdysi měl šanci dostat se k vysoké funkci a sponzoři mu naslibovali fůru peněz. Pak funkci nezískal a sponzoři dali ruce pryč. Představte si, že takový člověk má ovšem stále sponzory, kteří jsou ochotní ty miliony dát "darem", ale jen když jejich kůň bude v nějaké funkci. A představte si, že funkci dostal a tím pádem se "zázrakem" otevřely také peněženky sponzorů. V čí prospěch bude pracovat takový člověk? Ve prospěch voličů, kteří ho do žádné funkce nezvolili, protože byl jmenován do funkce přímo prezidentem? Představte si, že takový člověk je jmenovaný ministrem financí.

9.7.2013 v 14:00 | Karma článku: 45.98 | Přečteno: 14732 | Diskuse

Tomio Okamura

Na každé prase se vaří voda

Premiér rezignoval. Teprve týden poté, co se provalilo, že jeho milenka zneužívala vojenskou špionáž a co byli jeho lidé a spolustraníci obvinění z korupce a dalších kriminálních zločinů.

17.6.2013 v 12:18 | Karma článku: 44.69 | Přečteno: 11628 | Diskuse

Tomio Okamura

Vyzývám poslance, své přátele ve Sněmovně: Hlasujte pro pád vlády

Události posledních hodin nejsou ničím nečekaným. K odhalování korupce, podvodů, zločinů i na těch nejvyšších postech muselo zákonitě jednou dojít. Situace je totiž tak neudržitelná, že policie prostě musí konat!

13.6.2013 v 14:25 | Karma článku: 46.32 | Přečteno: 12132 | Diskuse

Tomio Okamura

Zdař Bůh nebo Čest práci?

Exministr, expředseda a exposlanec Cyril Svoboda ukončil svůj projev na právě proběhlém sjezdu lidovců přáním, aby se lidé v budoucnu zdraviliZdař Bůha neČest práci. V prvním momentu jsem si vzpomněl na cimrmanovský pozdravZdař Bůh Kristus. Ovšem v druhém sledu mi došlo, že lidovecký expředseda vystihl tu nejhorší podstatu ideologických hnutí a stran. Tedy že cílem je, aby bylo po našem - tedyZdař Bůha nepřítelČest prácimusí být zničen.

13.6.2013 v 8:31 | Karma článku: 39.92 | Přečteno: 4606 | Diskuse

Tomio Okamura

Nenechte si vymluvit skutečnou demokracii

Drtivá většina občanů všech zemí chce změnit politický systém a posílit prvky přímé demokracie. Občané žádají v prvé řadě o možnost hlasovat v celostátních referendech. Neexistuje země, kde se na toto téma konal průzkum, a občané měli jiný názor. Pokud jde o poměr hlasů pro a proti, ten je závislý v podstatě pouze na informovanosti občanů. Tím nechci říct, že proti jsou blbci. Ale tam, kde již v poslední době nějaká referenda proběhla a určité prvky přímé demokracie již fungují, je procento hlasů pro přímou demokracii vyšší. Plyne z toho jediné - zkušenost a praxe ukazují, že přímá demokracie funguje dobře, a proto občané v důsledku dobré zkušenosti žádají její posílení. Pokud se někdo rozhodne proti přímé demokracii, je to z neznalosti, mýtů a nepravd, které o přímé demokracii panují. Kdo tyto mýty a nepravdy šíří? Přece politici.

27.5.2013 v 8:30 | Karma článku: 40.08 | Přečteno: 4907 | Diskuse

Tomio Okamura

Proč chtít skutečnou demokracii

Negativní, zlá reakce politiků a médií na založení hnutí Úsvit přímé demokracie se dala čekat. Samozřejmě to, že ze mě část médií udělá fašistu, protože úsvit má v názvu nějaká řecká strana, to mě vážně nenapadlo, ale fantazii komentátorů se u nás meze nekladou. Z fašismu mě obviňují i někteří politici - lidé, co dvacetiletí žijí ze stranické kmotrovské oligarchie. Na volání po demokracii reagují obviněním z nedemokratičnosti přímé demokracie. A také tu je obrovské nepochopení – to, že jsem se rozhodl založit hnutí a prosazovat myšlenky evropských a světových politologů, filozofů a ekonomů není proto, že bych hledal a našel díru na trhu. Je to tak, že moje dosavadní zkušenosti s prací ve Sněmovně a v Senátu mě přivedly k názoru, že tu máme problém, který se musí řešit a toto řešení už existuje a funguje. Jmenuje se demokracie s odpovědnými zástupci veřejnosti.

10.5.2013 v 9:32 | Karma článku: 42.48 | Přečteno: 5159 | Diskuse
VIP
Počet článků 147 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 79959

Mám moravsko-japonsko-korejský původ (maminka pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji, tatínek z Japonska), žiju více než 35 let v České republice a žil jsem v dětství také necelých 10 let v Japonsku. Jsem zastáncem přímé demokracie, tedy systému přímé odpovědnosti politiků vůči občanům a zároveň větší možnosti přímého zapojení občanů do ovlivňování veřejného dění. Jsem předsedou parlamentního Hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) www.spd.cz https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/tomio.cz

https://twitter.com/tomio_cz

www.tomio.cz

http://www.japafoods.cz/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.