Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 29. května 2020 Maxmilián, Maxim

Jsme občané a Češi, naučme se s tím žít

15. 06. 2011 13:04:05
Velký neklid a někdy pohoršení vzbudil můj veřejně vyřčený otazník nad vztahem ministra Pospíšila a smluvního partnera České televize pana Václava Moravce. Proč pohoršení? Protože mluvíme o homosexualitě? Milí přátelé, spekulace o vztahu obou zmíněných by nám mohly být ukradené, kdyby oba neovlivňovali výrazně dění v naší zemi.

Všichni novináři i veřejnost berou za legitimní ptát se jak hluboce ovlivňuje veřejné dění známost dvou sousedů pana ministra Kalouska a zbrojařského podnikatele pana Šťávy. Ale stejně legitimní je pídit se po vztahu pana Žaludy a lidí, které z peněz Českých drah královsky přeplácí. Je nutné se pídit po vztazích všech, kdo rozhodují o veřejných penězích se všemi, kdo je berou.

Pan Václav Moravec pravda není zaměstnanec České televize, ale za velmi nadstandardních podmínek mu ČT umožňuje ovlivňovat veřejné mínění. Pokud se objeví spekulace, že má nadstandardně přátelský vztah s vrcholným politikem, nejde to prostě přejít, nechat vyhnít. A pravda, je jedno jestli by se opíjel s panem Kalouskem, půjčoval byt milenkám Topolánka jako pan Žaluda nebo žil s ministrem. Nepídím se, věřím jako většina z nás, po sexuální orientaci svých bližních (s výjimkou některých žen). Pídím se ale, a to ustavičně, po všech motivech konání veřejně činných osob. Pan primátor a zároveň senátor Kubera mi nedávno vyprávěl krásnou historku o Romovi, který přišel pro nějaké speciální romské dotace na magistrát a šéfka oddělení Romovi odmítla peníze dát. Ukázala na jeho občanku a řekla: Ale vy nejste Rom, tady máte napsáno národnost Česká, jste Čech a ne Rom. Dotyčný oponoval Jsem Rom, ty "pi.o", ty to nevidíš? A bodrá paní odvětila: Ne! Jste Čech a naučte se s tím žít.

Milí homosexuálové, Romové, Cikáni, Jehovisté, filatelisté, heterosexuálové: Jste Češi, řadoví občané a naučte se s tím žít! Neohánějte se ohledy ke své minoritě, protože minoritou jsme ve své podstatě každý z nás, Moravák, včelař, poslanec, důchodce, matka či muž. Nechtějte speciální ochranu ani výhody. Jakákoli výhoda se totiž nakonec obrátí proti vám. Parazitující Romy či bílé, přece nemáme neradi pro jejich pleť, ale protože nás krom jiného štvou jejich nezasloužené výhody oproti pracující a veřejně prospěšné většině a jejich parazitní styl života. V případě Romů je to přece k vzteku, vždyť Cikání jsou skvělí, citoví, soudržní a přírodní lidé, od nichž bychom se mohli mnohému učit. Kolik romských babiček je v domově důchodců? Ani jedna, žijí se svojí rodinou. Kolik Čechů se umí o svoje blízké postarat? Jak rád bych měl mezi Cikány přátele a jak rád bych si jich vážil a byl na ně pyšný. Jako jsem pyšný na kluky Peštovy ze skupiny Točkolotoč nebo podplukovníka protikorupční policie v Praze Gejzu Rakaše. To, že těch cti hodných Romů je tak málo není ale moje vina.

Jsme ve třetím tisíciletí a práva i povinnosti máme stejné. Nárok na ohledy máme také stejné. Nechtějme víc, než dostávají ostatní. To, že je někdo minorita sexuální či jiná mě nezajímá a odmítám na to brát ohled. Výjimečně ohleduplní bychom měli být pouze ke starým lidem a skutečným dámám. Vážím si paní Miroslavy Němcové za to, že veřejně odmítá pozitivní diskriminaci žen, protože je sebevědomá a chce být úspěšná proto, že její práce je kvalitní, nikoli proto, že je nějakou menšinou. (Byť je to protimluv, menšinou jsou muži)

Vážím si úspěšných Židů, o kterých vůbec nevím, že jsou Židé. Vážím si Fera Feniče, protože to je nejen talentovaný člověk, ale také člověk čestný a poctivý. A nikoho z nás by nenapadlo zkoumat jeho intimní život. Fero Fenič je ozdobou a pýchou své minority, pan Pospíšil je bohužel zatím její ostudou. Jsem míšenec a vážím si dědictví, které mi předaly moravské, korejské a japonské geny. Chápu a soucítím se studem gaye, někde na konzervativním moravském venkově. Nevážím si ale vzdělaného vrcholného politika, který tají svou sexuální orientaci, aby nepopudil "své" konzervativní voliče. Hanba. Být homosexuálním politikem a mít pocit, že mým voličům vadí moje sexualita, pak se budu snažit voliče změnit nebo vyměnit. Rozhodně odmítám zapírat svou identitu. Tu totiž vyměnit nemohu. Když politik před svými voliči předstírá to, co si myslí, že voliči chtějí slyšet, pak je to nejhorší, co nám může udělat.

Politik by měl mít názor, pevné hodnoty, kterým věří a které voličům předkládá se žádostí o jejich důvěru a podporu. Dnešní cesta marketingové výroby témat je cestou do pekel. Netýká se jen pana Pospíšila, tady mají problém takřka všechny zavedené politické strany. Máme tu silné názorově pevné a vyhraněné osobnosti jako je zmíněný pan primátor Kubera nebo prezident Klaus. Nemusíme s nimi souhlasit, ale nemůžeme je přehlédnou, ani jim vytknout nedostatek osobního názoru. Pak tu máme chameleony, kteří vám dnes podepíšou, to co včera poplivali a naopak. Lidi, co stojí pouze o váš hlas, ale za něj vám nenabízí nic, než svoje pokrytectví. Děkuju nechci.

Navíc hra na konzervativno, bez skutečně prožívaných hodnot, je hloupá, krátkodechá a nakonec nevěrohodná. Jsem konzervativní, co se týče rodiny. Sexuální orientace politika je mi ale vážně ukradená. Nežijeme ve středověku a nikdo snad nepovažuje sexuální orientaci za diskvalifikaci. Rozhodně ne úspěšný, vzdělaný, dobře situovaný volič, volič typicky konzervativní. Mám-li vybrat hetero blbce nebo super gaye, volím gaye. Právě politická hloupost a zbytečné pokrytectví je větší diskvalifikací pana ministra než sexualita.

A nakonec prosba. Proto, že říkám nahlas co si myslím a co cítíme takřka všichni, nezkoušejte ze mě udělat rasistu, populistu, xenofoba ani homofoba. Tak hloupý, abych byl nepřítelem sama sebe vážně nejsem. Jsem jen politicky "neprozíravý", málo vychytralý, málo vzdělaný a příliš jednoduchý, abych o jednoduchých věcech přemýšlel komplikovaně.

Autor: Tomio Okamura | středa 15.6.2011 13:04 | karma článku: 47.57 | přečteno: 130902x

Další články blogera

Tomio Okamura

Šťastný nový rok

Vážení spoluobčané, přeji Vám všem šťastný nový rok, přeji Vám všem dobrou náladu a přeji Vám a nám všem co nejvíce tolerance a to nejen k rozdílným názorům, přáním a činům, ale také toleranci k lidským chybám.

1.1.2020 v 8:00 | Karma článku: 38.11 | Přečteno: 1318 | Diskuse

Tomio Okamura

Nová totalita

Španělsko, Venezuela, Ukrajina. Co tyto události spojuje? Naprostá ignorace demokracie a podpora totalitního stylu autokratické vlády.

27.2.2019 v 16:34 | Karma článku: 45.16 | Přečteno: 4379 | Diskuse

Tomio Okamura

Boj o ropu

České vláda dnes po vzoru některých zemí EU uznala předáka opozice Juana Guaidóa úřadujícím prezidentem Venezuely, přestože tato země má svého legitimně a demokraticky zvoleného prezidenta Nicoláse Madura.

4.2.2019 v 17:03 | Karma článku: 44.67 | Přečteno: 7200 | Diskuse

Tomio Okamura

Budoucnost ekonomiky 21. století

Klíčem k řešení ekonomických problémů je v prvé řadě zdravý selský rozum. Ekonomové a politici v celé Evropě předpovídají, že v důsledku automatizace seberou roboti lidem miliony pracovních míst.

25.6.2018 v 14:53 | Karma článku: 36.53 | Přečteno: 1331 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

Květák s vajíčkem je dneska už šatobriard

Sem tam si při našem tlachání se Zorinou dáváme inspirace k tomu, co uvařit, nebo na čem si pošmakovat...

29.5.2020 v 15:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Dáša Stárková

Paní Veroniko Brožová, jste skvělá, držte se a nedejte se

Nenechte se prosím udolat. Učinila jste správně, že jste hejtmanku Středočeského kraje informovala. Díky její reakci víme, jak nespolehlivé máme vedení a jak bezostyšně hazarduje se zdravím vás zdravotníků i nás občanů.

29.5.2020 v 14:52 | Karma článku: 18.48 | Přečteno: 219 | Diskuse

David Gruber

Když lidé na internetu myslí emocemi, a ne rozumem

Internetová diskusní kanálie, závistivé pomluvy, drsné polemiky hemžící se urážkami, sebezahleděná nadpozemská jistota o vlastní pravdě a o nepravdě těch druhých... Toho jsme svědky dnes a denně zhusta. Co za tím vězí?

29.5.2020 v 14:02 | Karma článku: 12.10 | Přečteno: 292 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Pamatovák aneb Mozkový jogging

Věděli jste, že člověk v dávných dobách ušel denně v průměru 19 kilometrů? A že pro správnou činnost paměti je nezbytný pohyb?

29.5.2020 v 10:59 | Karma článku: 16.63 | Přečteno: 246 | Diskuse

Pavla Kolářová

Kam s ní?

Před lety byla taková příjemně měkoučká, pěkně tvarovaná a pružná. Každý se s ní rád pomazlil a těch radostí, co si do sytosti užili... Jó to byly časy! Bezstarostné mládí plné divokých a vášnivých nocí, láskyplných vzdechů a...

28.5.2020 v 16:04 | Karma článku: 15.93 | Přečteno: 415 | Diskuse
VIP
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 75117

Mám moravsko-japonsko-korejský původ (maminka pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji, tatínek z Japonska), žiju více než 35 let v České republice a žil jsem v dětství také necelých 10 let v Japonsku. Jsem zastáncem přímé demokracie, tedy systému přímé odpovědnosti politiků vůči občanům a zároveň větší možnosti přímého zapojení občanů do ovlivňování veřejného dění. Jsem předsedou parlamentního Hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) www.spd.cz https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/tomio.cz

https://twitter.com/tomio_cz

www.tomio.cz

http://www.japafoods.cz/

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

Zrušení daně z nabytí nemovitosti budí rozpaky. Kdo na něm vydělá?

Vláda schválila zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti výměnou za zrušení odpočtů úroků u úvěrů na bydlení z...

RECENZE: Jsem sexuální pracovnice, hlásá hrdinka filmu Pátrání po Evě

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních...