Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kauza Wolf - systém kde moucha uvízne, sup proletí

27. 01. 2012 16:59:49
Exposlanec Wolf dostal v první instanci 5 let natvrdo za podvody - přesně za rozkrádání veřejných peněz, celkem 11 milionů korun. Trest je fajn, jenže ministerstvo životního prostředí vedené tehdy ministrem Bursíkem tomuto podvodníkovi ještě v průběhu šetření stihlo odpustit náhradu škody - ano slyšíte správně - ve snaze, aby se Topolánek, Dalík a Bursík udrželi u moci, u které je držel ve sněmovně také přeběhlík poslanec Wolf. A soud uložil exposlanci pokuty milion korun a jeho manželce dvěstě tisíc. A po odsezení poloviny trestu si Wolf může začít užívat. Takže, když odečtu nějaké úplatky ve vězení za fešácký kriminál, vychází mi, že pan Wolf si vydělá zhruba tři a půl milionu za rok, nejméně devět milionů čistá ruka za dvaapůl roku basy. Sakra - za ty prachy bych si šel sednout i já. Nechápu proč soud neuložil náhradu škody nebo pokutu ve výši škody. A proč okamžitě nejde s Wolfem sedět tedy i Bursík.

Bezesporu doplatil pan Wolf na to, že u moci už nejsou pánové Dalík s Langerem. Bezesporu bych panu Wolfovi místo vězení nabídl další alternativu - ať řekne pravdu o tom, kdo mu na ministerstvu životního prostředí umožnil získat milionové dotace na absurdní a zhola nepotřebný pseudoprojekt. Kdo a proč mu na ministerstvu odpustil vrácení ukradených veřejných peněz? Za co a proč se pokoušeli jeho kauzu státní zástupci ututlat? Proč doopravdy přeběhl k vládní koalici a proč za něj osobně v ČT intervenoval tehdy nejmocnější člověk v zemi Marek Dalík?

Pan Wolf je jedním z mnoha, kdo denně rozkrádají veřejné peníze. Pan Wolf je také jedním z mnoha, kteří jsou páteří systému, na němž se veze dost velká část politické garnitury. Pan Wolf by jistě na tyhle otázky odpověděl - v USA nebo jiné západní zemi, kde funguje prominutí trestu výměnou za důležité svědectví - tzv. institut korunního svědka korupce. Proč by ale odpovídal v České republice, když ministr spravedlnosti Pospíšil naopak vyškrtl z trestního zákona dříve platnou účinnou lítost u jediného trestného činu – právě u korupce. Přes veškeré výkřiky do médií je nejsilnější snaha velké části zkušených politických matadorů naprosto zamezit šetření těch největších zločinů na veřejném a společném majetku.

Stádo supů a hyen dvacet let trhalo ještě živé maso z naší země - není to demagogie ani populismus - je to strašlivý přízrak, ve kterém žijeme. Kolik českých a moravských firem a společností, podniků přežilo krizi v 30. letech, nacismus ve 40. letech, komunismus do roku 89? A kolik z nich nepřežilo dnešní demokracii. Ne kvůli krizi, ale protože byly rozkradeny. O kolik firem přišel stát - a my, protože byly doslova ukradeny?

Bylo by fajn, kdyby si některá k tomu příslušná instituce dala tu práci a sečetla ztráty. A taky je analyzovala - proč, komu a kdo je odpovědný. Už jen analýza počinů politických reprezentací v uplynulých desetiletích by byla velmi výrazným varováním - protože tomu, kdo se nepoučí z minulosti, hrozí, že ji prožije znovu.

I to mě napadá v momentě, kdy Senátem prošly novela Obchodního zákona a zákon o korporátních společnostech, přičemž oba zákony ruší pojistky proti tunelování. A když opakovaně sněmovnou neprocházejí zákony na podporu svědků korupce. Co tím chtějí vláda a hlasující zákonodárci naznačit? Tunely ano, svědčit o tom ne?

Poslanec Wolf u soudu hořekoval, že je malá ryba ve velké politické hře. Na svědka Jaroslava N. Večerníčka, který ho k soudu dostal volal: „Proč já, proč ne ti druzí?“ Proč vy, pane Wolfe, to už soud řádně zdůvodnil v rozsudku. Proč ne ti druzí? To přece není otázka na pana Večerníčka, ale na státní zástupce a na policii. Zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu, z níž čerpal pan Večerníček, měli veřejně k dispozici všichni odpovědní - ministerstvo, vláda, poslanci, policie. Všiml si jí jediný člověk. A navzdory snahám ministerstva pana Bursíka, navzdory některým státním zástupcům pana ministra Pospíšila a nechvalně proslulé Vesecké, protlačil on a dalších několik jednotlivců kauzu do zdárného konce.

Pan exposlanec je skutečně malá ryba ve žraločím systému, kde moucha uvízne, ale sup proletí. Ten systém, postavený na mafiánském principu ruka ruku myje, je třeba zbourat a postavit znovu. Nevolám po diktatuře osvícených. Ne, milí intelektuálové. To mi nepodsouvejte. Volám po jediném, po diktatuře práva a zákona. Volám po nulové toleranci pro jakékoli opomenutí povinností při správě veřejných věcí a majetku. Zákony na to máme, policii a justici také. Stačí, když každý na svém místě bude důsledně dbát, aby všichni plnili své zákonem dané povinnosti.

K panu Wolfovi je třeba zažalovat i jeho spoluviníky - politiky, úředníky, nekonající státní zástupce či policisty. A k panu Wolfovi další a další pijavice na státních penězovodech.

A stopka dotacím. Nic dementnějšího si skutečně neumím představit - když je někdo v nouzi, dejme mu podporu. Když někdo podniká, je to fajn, ale za svoje, panáčkové, a na své riziko. Podnikat za státní, to by přece uměl každý.Kraj Vysočina už léta každoročně dává dotace cukrárně na náměstí v Přibyslavi. A kdo že je ten majitel cukrárny, ten sociálně potřebný nebožák? Celkem 592 tisíc korun českých si "odnesla" v posledních letech manželka náměstka hejtmana.

Stejný kraj zamítl ve své obci Zlátenka označit začátek a konec obce, aby se tím snížila rychlost. Každý den tu nebezpečnou silnici první třídy plnou kamionů ve stokilometrové rychlosti denně přechází děti a důchodci jedoucí ze zastávek do škol a do města. Bez přechodu. Vybudovat přechod pro chodce by stálo peníze, ale obec ani kraj prý tyto peníze nemají. Neřkuli o obchvatu rychlostní komunikace, který tu je naprojektován už přes třicet let.Jojo - přechod nebo cukrárna - těžká volba. Jen když vyhrál lepší projekt.

Soudci Muchovi za průlomový rozsudek velký obdiv a dík. A policii a státním zástupcům na Vysočině a ve všech dalších krajích včetně Prahy přeju otevřené oči, uši a zašité kapsy.

Autor: Tomio Okamura | pátek 27.1.2012 16:59 | karma článku: 49.03 | přečteno: 139961x

Další články blogera

Tomio Okamura

Europarlament porušuje Úmluvy OSN

V debatě o kvótách nezazněla jedna zásadní věc. Rozhodnutí Evropského parlamentu o kvótách odporuje "Úmluvě o právním postavení uprchlíků”, kterou přijaly všechny členské země OSN.

6.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 39.76 | Přečteno: 2227 | Diskuse

Tomio Okamura

Muslimský teror

Tak jako vždy také poslední muslimský teror v Londýně vyburcoval politiky, aby se předháněli ve slovech soustrasti a lítosti.

14.6.2017 v 13:29 | Karma článku: 44.13 | Přečteno: 4640 | Diskuse

Tomio Okamura

Odvolatelnost politiků

Přestože už stále víc lidí pochybuje o tom, že žijeme v demokracii, stále velmi málo lidí tuší, co to skutečná demokracie doopravdy je.

26.4.2017 v 12:27 | Karma článku: 40.81 | Přečteno: 2318 | Diskuse

Tomio Okamura

Arab může, Trump a Lucie Bílá nesmí

Svět se dnes rozdělil na ty, co stavějí ploty a na ty, co proti nim protestují. Ti, kdo chtějí plot - ať je to Donald nebo Lucie Bílá, jsou v očích mainstreamu odsouzeníhodní zločinci.

29.1.2017 v 14:00 | Karma článku: 49.31 | Přečteno: 38893 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Jídlo a jazykověda

Nežijeme abychom jedli, ale jíme, abychom žili, říká známé přísloví. V češtině najdete mnoho obratů rčení a přirovnání, která se jídla a poživatin nějak týkají, i když nejde právě o proces stravování.

18.11.2017 v 20:36 | Karma článku: 14.03 | Přečteno: 610 | Diskuse

Jana Slaninová

Zeman, Babiš, Bartoš a ti další, jsou osvícení!

A fakt nekecám. Už tolik času to mám možnost pozorovat. A to aniž bych o to zrovinka nějak stála. Mám i důkazy!

18.11.2017 v 17:40 | Karma článku: 12.92 | Přečteno: 531 | Diskuse

Lubomír Vít

Je křesťanství jenom pohádka?

To do nás vtloukali komunisté. Ve škole nás učili, že náboženství vzniklo aby ovládalo masy. Dokonce byla písnička, poručíme větru dešti,kdy má pršet a kdy vát.

18.11.2017 v 16:31 | Karma článku: 17.46 | Přečteno: 368 |

Mirka Švarcová

Mí prarodiče jsou pašáci!

Procházím se po domě, je ve mně malá dušička, je mi úzko. V tom domě jsem strávila celé svoje dětství. Krásné dětství. S babi a dědou v líbánkách i hádkách, ale vždy s nimi byla ve finále velká legrace.

18.11.2017 v 15:37 | Karma článku: 24.63 | Přečteno: 549 | Diskuse

Pavel Vrba

Horor, co povstal z mlžného oparu.

K tomu, když si ještě pomyslím, že k tomu došlo vlastně díky mé vlastní iniciativě. Ach jo. Na druhou stranu, zase kdyby k tomu nedošlo, neuvědomil bych si, jaké existuje propojení mezi jízdou autem v mlze, úklidem a nákupem.

18.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 233 | Diskuse
VIP
Počet článků 147 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 79959

Mám moravsko-japonsko-korejský původ (maminka pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji, tatínek z Japonska), žiju více než 35 let v České republice a žil jsem v dětství také necelých 10 let v Japonsku. Jsem zastáncem přímé demokracie, tedy systému přímé odpovědnosti politiků vůči občanům a zároveň větší možnosti přímého zapojení občanů do ovlivňování veřejného dění. Jsem předsedou parlamentního Hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) www.spd.cz https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/tomio.cz

https://twitter.com/tomio_cz

www.tomio.cz

http://www.japafoods.cz/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.