Sobota 18. ledna 2020, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Kauza Wolf - systém kde moucha uvízne, sup proletí

27. 01. 2012 16:59:49
Exposlanec Wolf dostal v první instanci 5 let natvrdo za podvody - přesně za rozkrádání veřejných peněz, celkem 11 milionů korun. Trest je fajn, jenže ministerstvo životního prostředí vedené tehdy ministrem Bursíkem tomuto podvodníkovi ještě v průběhu šetření stihlo odpustit náhradu škody - ano slyšíte správně - ve snaze, aby se Topolánek, Dalík a Bursík udrželi u moci, u které je držel ve sněmovně také přeběhlík poslanec Wolf. A soud uložil exposlanci pokuty milion korun a jeho manželce dvěstě tisíc. A po odsezení poloviny trestu si Wolf může začít užívat. Takže, když odečtu nějaké úplatky ve vězení za fešácký kriminál, vychází mi, že pan Wolf si vydělá zhruba tři a půl milionu za rok, nejméně devět milionů čistá ruka za dvaapůl roku basy. Sakra - za ty prachy bych si šel sednout i já. Nechápu proč soud neuložil náhradu škody nebo pokutu ve výši škody. A proč okamžitě nejde s Wolfem sedět tedy i Bursík.

Bezesporu doplatil pan Wolf na to, že u moci už nejsou pánové Dalík s Langerem. Bezesporu bych panu Wolfovi místo vězení nabídl další alternativu - ať řekne pravdu o tom, kdo mu na ministerstvu životního prostředí umožnil získat milionové dotace na absurdní a zhola nepotřebný pseudoprojekt. Kdo a proč mu na ministerstvu odpustil vrácení ukradených veřejných peněz? Za co a proč se pokoušeli jeho kauzu státní zástupci ututlat? Proč doopravdy přeběhl k vládní koalici a proč za něj osobně v ČT intervenoval tehdy nejmocnější člověk v zemi Marek Dalík?

Pan Wolf je jedním z mnoha, kdo denně rozkrádají veřejné peníze. Pan Wolf je také jedním z mnoha, kteří jsou páteří systému, na němž se veze dost velká část politické garnitury. Pan Wolf by jistě na tyhle otázky odpověděl - v USA nebo jiné západní zemi, kde funguje prominutí trestu výměnou za důležité svědectví - tzv. institut korunního svědka korupce. Proč by ale odpovídal v České republice, když ministr spravedlnosti Pospíšil naopak vyškrtl z trestního zákona dříve platnou účinnou lítost u jediného trestného činu – právě u korupce. Přes veškeré výkřiky do médií je nejsilnější snaha velké části zkušených politických matadorů naprosto zamezit šetření těch největších zločinů na veřejném a společném majetku.

Stádo supů a hyen dvacet let trhalo ještě živé maso z naší země - není to demagogie ani populismus - je to strašlivý přízrak, ve kterém žijeme. Kolik českých a moravských firem a společností, podniků přežilo krizi v 30. letech, nacismus ve 40. letech, komunismus do roku 89? A kolik z nich nepřežilo dnešní demokracii. Ne kvůli krizi, ale protože byly rozkradeny. O kolik firem přišel stát - a my, protože byly doslova ukradeny?

Bylo by fajn, kdyby si některá k tomu příslušná instituce dala tu práci a sečetla ztráty. A taky je analyzovala - proč, komu a kdo je odpovědný. Už jen analýza počinů politických reprezentací v uplynulých desetiletích by byla velmi výrazným varováním - protože tomu, kdo se nepoučí z minulosti, hrozí, že ji prožije znovu.

I to mě napadá v momentě, kdy Senátem prošly novela Obchodního zákona a zákon o korporátních společnostech, přičemž oba zákony ruší pojistky proti tunelování. A když opakovaně sněmovnou neprocházejí zákony na podporu svědků korupce. Co tím chtějí vláda a hlasující zákonodárci naznačit? Tunely ano, svědčit o tom ne?

Poslanec Wolf u soudu hořekoval, že je malá ryba ve velké politické hře. Na svědka Jaroslava N. Večerníčka, který ho k soudu dostal volal: „Proč já, proč ne ti druzí?“ Proč vy, pane Wolfe, to už soud řádně zdůvodnil v rozsudku. Proč ne ti druzí? To přece není otázka na pana Večerníčka, ale na státní zástupce a na policii. Zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu, z níž čerpal pan Večerníček, měli veřejně k dispozici všichni odpovědní - ministerstvo, vláda, poslanci, policie. Všiml si jí jediný člověk. A navzdory snahám ministerstva pana Bursíka, navzdory některým státním zástupcům pana ministra Pospíšila a nechvalně proslulé Vesecké, protlačil on a dalších několik jednotlivců kauzu do zdárného konce.

Pan exposlanec je skutečně malá ryba ve žraločím systému, kde moucha uvízne, ale sup proletí. Ten systém, postavený na mafiánském principu ruka ruku myje, je třeba zbourat a postavit znovu. Nevolám po diktatuře osvícených. Ne, milí intelektuálové. To mi nepodsouvejte. Volám po jediném, po diktatuře práva a zákona. Volám po nulové toleranci pro jakékoli opomenutí povinností při správě veřejných věcí a majetku. Zákony na to máme, policii a justici také. Stačí, když každý na svém místě bude důsledně dbát, aby všichni plnili své zákonem dané povinnosti.

K panu Wolfovi je třeba zažalovat i jeho spoluviníky - politiky, úředníky, nekonající státní zástupce či policisty. A k panu Wolfovi další a další pijavice na státních penězovodech.

A stopka dotacím. Nic dementnějšího si skutečně neumím představit - když je někdo v nouzi, dejme mu podporu. Když někdo podniká, je to fajn, ale za svoje, panáčkové, a na své riziko. Podnikat za státní, to by přece uměl každý.Kraj Vysočina už léta každoročně dává dotace cukrárně na náměstí v Přibyslavi. A kdo že je ten majitel cukrárny, ten sociálně potřebný nebožák? Celkem 592 tisíc korun českých si "odnesla" v posledních letech manželka náměstka hejtmana.

Stejný kraj zamítl ve své obci Zlátenka označit začátek a konec obce, aby se tím snížila rychlost. Každý den tu nebezpečnou silnici první třídy plnou kamionů ve stokilometrové rychlosti denně přechází děti a důchodci jedoucí ze zastávek do škol a do města. Bez přechodu. Vybudovat přechod pro chodce by stálo peníze, ale obec ani kraj prý tyto peníze nemají. Neřkuli o obchvatu rychlostní komunikace, který tu je naprojektován už přes třicet let.Jojo - přechod nebo cukrárna - těžká volba. Jen když vyhrál lepší projekt.

Soudci Muchovi za průlomový rozsudek velký obdiv a dík. A policii a státním zástupcům na Vysočině a ve všech dalších krajích včetně Prahy přeju otevřené oči, uši a zašité kapsy.

Autor: Tomio Okamura | pátek 27.1.2012 16:59 | karma článku: 49.03 | přečteno: 139996x

Další články blogera

Tomio Okamura

Šťastný nový rok

Vážení spoluobčané, přeji Vám všem šťastný nový rok, přeji Vám všem dobrou náladu a přeji Vám a nám všem co nejvíce tolerance a to nejen k rozdílným názorům, přáním a činům, ale také toleranci k lidským chybám.

1.1.2020 v 8:00 | Karma článku: 38.07 | Přečteno: 1284 | Diskuse

Tomio Okamura

Nová totalita

Španělsko, Venezuela, Ukrajina. Co tyto události spojuje? Naprostá ignorace demokracie a podpora totalitního stylu autokratické vlády.

27.2.2019 v 16:34 | Karma článku: 45.16 | Přečteno: 4342 | Diskuse

Tomio Okamura

Boj o ropu

České vláda dnes po vzoru některých zemí EU uznala předáka opozice Juana Guaidóa úřadujícím prezidentem Venezuely, přestože tato země má svého legitimně a demokraticky zvoleného prezidenta Nicoláse Madura.

4.2.2019 v 17:03 | Karma článku: 44.66 | Přečteno: 7189 | Diskuse

Tomio Okamura

Budoucnost ekonomiky 21. století

Klíčem k řešení ekonomických problémů je v prvé řadě zdravý selský rozum. Ekonomové a politici v celé Evropě předpovídají, že v důsledku automatizace seberou roboti lidem miliony pracovních míst.

25.6.2018 v 14:53 | Karma článku: 36.49 | Přečteno: 1320 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Ábelovský

Vyznání ... vím, že nic nevím II. (opakuji si stále dokola)

... je příliš mnoho všeho, a nejen slov ... snad jen pochopení a občas i soudnosti se nám jaksi nedostává; a zdá se, že jsme-li na rozcestí, mnohdy prostě jen nevíme jak dál. A ani Bůh s námi nehraje čistou a férovou hru ...

18.1.2020 v 14:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 19 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Jezte hodně dravě

Nedivím se, když na návštěvě u babičky raději než po kolečku cukety, sáhnete po čerstvém štrúdlu a libujete si, že možná nebudete žít tak dlouho, ale za to radostněji.

18.1.2020 v 10:30 | Karma článku: 17.90 | Přečteno: 380 | Diskuse

Martin Faltýn

Sorry jako

Taky se vaše ratolesti dívají na animované filmy? Kromě toho, že je v nich spousta násilí, obsahují ještě jednu velmi nebezpečnou věc. Je plíživá, výchovná, a její nebezpečí si ani neuvědomujeme. Tím hůř.

18.1.2020 v 10:23 | Karma článku: 19.74 | Přečteno: 486 | Diskuse

Lukáš Burget

Imámova žena je muž!

Na úskalí náboženského zahalování upozornil kuriózní případ: Hned dvojnásobnou obětí svého omylu se stal imám Mohammed Mutumba z Ugandy.

17.1.2020 v 16:30 | Karma článku: 27.08 | Přečteno: 677 | Diskuse

Jan Pražák

Postelová intrika

„Promiň, Honzo, jestli se ti nelíbím, rovnou mě pošli pryč, ale dneska jsem se schválně oblíkla tak, abys viděl, jak jsem tlustá.“ Maruška se postavila ke stolku v kavárně, upřeně na mě pohlédla a výhružně dala ruce v bok.

17.1.2020 v 14:34 | Karma článku: 24.84 | Přečteno: 779 | Diskuse
VIP
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 75112

Mám moravsko-japonsko-korejský původ (maminka pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji, tatínek z Japonska), žiju více než 35 let v České republice a žil jsem v dětství také necelých 10 let v Japonsku. Jsem zastáncem přímé demokracie, tedy systému přímé odpovědnosti politiků vůči občanům a zároveň větší možnosti přímého zapojení občanů do ovlivňování veřejného dění. Jsem předsedou parlamentního Hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) www.spd.cz https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/tomio.cz

https://twitter.com/tomio_cz

www.tomio.cz

http://www.japafoods.cz/

Najdete na iDNES.cz