Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na masivní zlodějny masivní biče

28. 08. 2012 8:30:30
Mám oblíbený citát - jak dokázali Egypťané vystavět tak masivní stavby? Měli masivní biče. Ideální stát má mít jasná a pevná pravidla - a za jejich porušení musí přijít okamžitý trest. To není volání po diktatuře - to je volání po vládě práva. Tomu kdo nekrade, nepodvádí nic nehrozí.

V naší zemi se masivně krade - už jsem popisoval mnoho zlodějen -teď mi do schránky přišel popis další - tentokrát ze zdravotnictví - dealer farmaceutické firmy popisuje úplatky lékařů - v podstatě všem za to, že předepisují drahé léky - čím více předpisů tím více peněz do kapsy. Samozřejmě bez ohledu zda jsou třeba nebo zda není jiný lék levnější.

V USA to funguje jednoduše - lékař předepíše účinnou látku a vy spolu s lékárníkem si už vyberete značku na kterou máte peníze. A nejen to, lékař předepíše přesný počet tablet - takže nedostanete balení po dvaceti či padesáti pilulkách, ale odsype vám přesný počet.

Co tam v USA mají ještě? Nemají zákony na kdejakou blbost. Soudce - volený člověk zodpovídající se pravidelně voličům, tu soudí hlavně podle svého zdravého rozumu. V deset ráno spácháte přestupek a za hodinu jste odsouzení a v příštích deseti minutách jste za katrem - ano za katrem a to třeba i za překročení povolené rychlosti. Koupíte si auto nebo Vám na kreditku přijde tučný šek a za hodinu vám u bytu zvoní kontrola z finančního úřadu, zda-li máte legální příjmy. Proč tomu tak není u nás - proč nesoudíme věci a to veškeré podle zdravého rozumu, ale neustále dokola vymýšlíme kličky a formality pomocí kterých se daří rozkrádat ne miliardy, ale desetimiliardy.

Řešení je jednoduché populistické - jak jinak - na masivní zlodějny masivní biče. Například ministerstvo financí zcela zřejmě vědomě špatnou právní úpravou umožnilo podvody s lehkými topnými oleji a připravilo stát o stovky - ano o stovky miliard korun. Novinářka Jana Lorencová už před mnoha lety podrobně popsala celý mechanizmus, pojmenovala veřejně viníky, předala materiály polici. Kolik Kočárníků a dalších odpovědných gaunerů teď dře v kamenolomu a splácí dluh společnosti? Ani jeden.

Co dělá slavný Kalouskův finančně analytický útvar - určený právě na odhalování finančních machinací? Co dělají státní zástupci? Od veleslavné bývalé státní zástupkyně Vesecké až po její neméně slavnou mediální nástupkyni paní Bradáčovou. Odkudže to na Vrchní státní zastupitelství vlastně přišla? Ze severních Čech? Není to ono místo proslulé mafiány a velrybáři, co nakupují hlasy, manipulují konkurzy, veřejnými zakázkami, místo v podstatě nejsmutněji proslulé svou mafiánskou prohnilostí? Možná se pletu, ale cvrlikají o tom nejen vrabci na střeše, ale samozřejmě jsou toho plné noviny a časopisy.

Masivní biče na masivní zlodějny mají držet v ruce právě státní zástupci. Ale ouha - po vyšetřování masivních zlodějen v Mostecké uhelné není dodnes jediný odsouzený. Díky Švýcarům víme, že miliardy jsou v tahu, víme kdo je ukradl, víme taky že za desetiletí paní Bradáčová nevyšetřila zhola nic.

A jsem u principu fungování státu. Vrchní státní zástupce je u nás funkce vrchního zametače. Kvalifikací není schopnost, ale neschopnost či všehoschopnost. Lidu se předhodí mediálně šťavnatá kost, aby měl pocit, že ho chrání nezlomný komisař Catani. David Rath celkem správně předpověděl, že jeho kauzu dostala protizákonně Bradáčová právě proto, aby se proslavila a zdůvodnilo se její povýšení.

I paní Vesecká povýšila po mediálně šťavnaté kauze, kdy odstíhala podle všeho nevinného člověka z mediálně vděčnou rasovou vraždu. A lid i média tleskali a tleskají. A přitom nám uniká jedna zásadní věc - kdybychom chtěli, tak máme peněz habaděj a zlodějen masivně méně. Stačilo by zavést důslednou hmotnou a trestní odpovědnost všech veřejných činitelů za jejich činy. Kradl jsi? Zaplatíš škodu a jdeš okamžitě sedět. Neodstíhala jsi trestný čin o kterém jsi věděla a který byl spáchaný v tvém rajonu? Zaplať škodu a jdeš sedět. Byla jsi ministryní a nechala jsi rozkrást miliony - zaplať a táhni do lochu.

Jsi neschopný či neschopná? Tak se na odpovědné místo necpi.

Zní to hezky, ale vím, že to je nerealistické - celý náš systém je bohužel postavený na velmi mnoha neschopných a mnoha všehoschopných, kteří v synergii rozkrádají co se dá.

Ale jednou, a věřím že ten den přijde, na masivní zlodějny přijdou masivní biče. Věřte mi, pak už nikdo nebude muset řešit procento DPH nahoru či dolů. Peněz bude dost a dost bude i těch co daně na dobrou správu své země zaplatí.

Stačí opravdu málo - uzákonit povinnost pro veřejné činitele spravovat majetek s péčí řádného hospodáře, uzákonit hmotnou a trestní odpovědnost všech veřejný činitelů - od politiků přes úředníky až po soudce.

Uzákonit odvolatelnost nejen soudců, ale také politiků - od poslance přes ministra až po hejtmana. A v případě politiků samozřejmě odvolatelnost hlasy nespokojených voličů. A nejen to - je třeba uzákonit odvolatelnost také zákonů, se kterými voliči nesouhlasí. Pak už by legalizace tunelů a protikorupční zákony tak lehce našim ministrům neprocházely.

Masivní biče na masivní zlodějny jsou po ruce. Milí a drazí spoluobčané - vemte je konečně do ruky. Je jich třeba jako soli

Autor: Tomio Okamura | úterý 28.8.2012 8:30 | karma článku: 48.67 | přečteno: 136627x

Další články blogera

Tomio Okamura

Europarlament porušuje Úmluvy OSN

V debatě o kvótách nezazněla jedna zásadní věc. Rozhodnutí Evropského parlamentu o kvótách odporuje "Úmluvě o právním postavení uprchlíků”, kterou přijaly všechny členské země OSN.

6.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 39.76 | Přečteno: 2227 | Diskuse

Tomio Okamura

Muslimský teror

Tak jako vždy také poslední muslimský teror v Londýně vyburcoval politiky, aby se předháněli ve slovech soustrasti a lítosti.

14.6.2017 v 13:29 | Karma článku: 44.13 | Přečteno: 4641 | Diskuse

Tomio Okamura

Odvolatelnost politiků

Přestože už stále víc lidí pochybuje o tom, že žijeme v demokracii, stále velmi málo lidí tuší, co to skutečná demokracie doopravdy je.

26.4.2017 v 12:27 | Karma článku: 40.81 | Přečteno: 2318 | Diskuse

Tomio Okamura

Arab může, Trump a Lucie Bílá nesmí

Svět se dnes rozdělil na ty, co stavějí ploty a na ty, co proti nim protestují. Ti, kdo chtějí plot - ať je to Donald nebo Lucie Bílá, jsou v očích mainstreamu odsouzeníhodní zločinci.

29.1.2017 v 14:00 | Karma článku: 49.31 | Přečteno: 38893 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Jídlo a jazykověda

Nežijeme abychom jedli, ale jíme, abychom žili, říká známé přísloví. V češtině najdete mnoho obratů rčení a přirovnání, která se jídla a poživatin nějak týkají, i když nejde právě o proces stravování.

18.11.2017 v 20:36 | Karma článku: 14.06 | Přečteno: 611 | Diskuse

Jana Slaninová

Zeman, Babiš, Bartoš a ti další, jsou osvícení!

A fakt nekecám. Už tolik času to mám možnost pozorovat. A to aniž bych o to zrovinka nějak stála. Mám i důkazy!

18.11.2017 v 17:40 | Karma článku: 12.92 | Přečteno: 531 | Diskuse

Lubomír Vít

Je křesťanství jenom pohádka?

To do nás vtloukali komunisté. Ve škole nás učili, že náboženství vzniklo aby ovládalo masy. Dokonce byla písnička, poručíme větru dešti,kdy má pršet a kdy vát.

18.11.2017 v 16:31 | Karma článku: 17.46 | Přečteno: 368 |

Mirka Švarcová

Mí prarodiče jsou pašáci!

Procházím se po domě, je ve mně malá dušička, je mi úzko. V tom domě jsem strávila celé svoje dětství. Krásné dětství. S babi a dědou v líbánkách i hádkách, ale vždy s nimi byla ve finále velká legrace.

18.11.2017 v 15:37 | Karma článku: 24.64 | Přečteno: 549 | Diskuse

Pavel Vrba

Horor, co povstal z mlžného oparu.

K tomu, když si ještě pomyslím, že k tomu došlo vlastně díky mé vlastní iniciativě. Ach jo. Na druhou stranu, zase kdyby k tomu nedošlo, neuvědomil bych si, jaké existuje propojení mezi jízdou autem v mlze, úklidem a nákupem.

18.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 233 | Diskuse
VIP
Počet článků 147 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 79959

Mám moravsko-japonsko-korejský původ (maminka pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji, tatínek z Japonska), žiju více než 35 let v České republice a žil jsem v dětství také necelých 10 let v Japonsku. Jsem zastáncem přímé demokracie, tedy systému přímé odpovědnosti politiků vůči občanům a zároveň větší možnosti přímého zapojení občanů do ovlivňování veřejného dění. Jsem předsedou parlamentního Hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) www.spd.cz https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/tomio.cz

https://twitter.com/tomio_cz

www.tomio.cz

http://www.japafoods.cz/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.