Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Premiére Nečasi, odstupte!

10. 04. 2013 8:30:30
Premiér mě vyzval, abych zvážil odstoupení z funkce senátora. Nad slovy premiéra České republiky je třeba se vážně zamyslet. Pak bychom zřejmě došli k logickému závěru – ten, kdo by měl s ostudou z veřejného života odejít, je Nečas, Klaus a jejich spolek, který se podílel na gigantickém zločinu, kterým je jejich tzv. amnestie. Klaus a Nečas umí zázraky jako svatí - mávnutím pera je z gangstera nevinný.

Tahle dvojka zmařila stíhání a šetření stovek společensky vysoce nebezpečných zločinů. Zmařili právo na spravedlnost a náhradu škody desetitisíců obětí a státu hrozí, že bude velkou část škod hradit z našich společných peněz.

O co jde? Václav Klaus s Nečasem tím, že svévolně přerušili probíhající stíhání a šetření těžkých zločinů, porušili práva tisíců občanů na spravedlivý proces, na spravedlnost, na ochranu před bezprávím - práva daná Ústavou České republiky a Listinou základních práv a svobod. Zničili víru drtivé většiny národa v demokratické zřízení České republiky. Zničili mnohaletou práci tisíců policistů, státních zástupců a soudců. Nejen to - zabránili odhalení případných dalších zločinů a zločinců, která by pokračující šetření mohla přinést. Kdo mi bude tvrdit, že toto není jasné narušení demokratického řádu?

Co měl soud projednat? V prvé řadě právě rozsah oněch prezidentských kompetencí a míru nezodpovědnosti. Prezident (v kontrasignaci s premiérem) má sice právo amnestovat či zastavit trestní stíhání, otázkou pro Ústavní soud by však mělo být, do jaké míry smí své pravomoci užít? Kam až smí zajít? Smí svým legálním rozhodnutím porušovat ústavní práva jiných osob? Nebo smí své pravomoci vykonávat jen v míře, která neohrožuje ústavní práva a zákony naší země? To je to, oč tu běží. To je to, čemu se Rychetského spolek úmyslně a velmi elegantně vyhnul. Musím říct - opět na základě formalismu, jako nedávno v mém případě - aniž by se vůbec zabýval podstatou věci. Čest paní soudkyni Ivaně Janů, která v oponentním rozsudku napsala: „Zastavením řízení se ÚS zřekl role arbitra, jehož úkolem je odstranit pochybnosti o souladu některých kroků prezidenta s ústavním pořádkem. ... Docházím k závěru, že důvody k zastavení řízení nejsou dány a ústavní žaloba měla být věcně projednána."

V případě prezidenta, stejně jako u všech ostatních občanů, by podle mne mělo platit pravidlo, že i on musí dodržovat základní principy dané Ústavou České republiky a zákony. Ostatně na ně také přísahal. A už vůbec si nemůže dovolit nedodržovat tyto principy premiér. Nesmí podepsat cokoli, co by porušovalo zákony či Ústavu ČR. Jinými slovy zastavit trestní stíhání může i státní zástupce nebo soudce, ale pokud by tak učinili stejně jako Klaus u prokazatelných zločinů, tedy že by úmyslně osvobodili zločince a naopak znemožnili průchod spravedlnosti, tak by, věřím, okamžitě čelili kárným žalobám a obvinění z trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele. Toto berte jen jako příklad. Tady je principiální kořen věci - veřejný činitel může podle zákona leccos, ale nesmí při výkonu své funkce porušit jiné zákony, nesmí způsobit škodu a nesmí porušit práva jiných osob. Tohle vše Klaus udělal. Ne amnestií - pokud je člověk odsouzený, tak i po amnestii zodpovídá za své povinnosti vůči obětem. Proběhl soud a ten podle možností doložil a usvědčil viníky a rozkryl trestnou činnost pachatelů. Jiné kafe je zastavit stíhání a neumožnit rozkrýt a pojmenovat celou trestnou činnost pachatele. Stát může být velkorysý a odpustit trest, ale nikdy nesmí zločin tolerovat a nešetřit ho. Nevyšetřovat závažné zločiny - tedy zásadně ignorovat základní smysl trestního stíhání - je něco absolutně mimo demokratické principy.

A Chvalovský má vystaráno. Právě se objevila zpráva, že amnestovaný je definitivně také velký sponzor Klausovy tehdejší ODS, člověk, který okradl Komerční banku o jednu a půl miliardy korun. Byl by omyl se domnívat, že dluhy pana Chvalovského zůstaly na krku bance - zaplatili jsme je my, občané. A nebyly to miliardy, ale řádově biliony korun, které zločinci napojení na Klausovu tehdejší stranu rozkradli. Zaplatili je všichni pracující lidé této země.

Myš ze sekretariátu

Možná proto premiér Nečas nevnímá žádný problém. On sám zná normální práci jen z doslechu, byl tuším zaměstnaný ve skutečné práci necelé čtyři roky. Od té doby pobíhá po stranických sekretariátech a živíme ho my ze svých daní, případně sponzoři jako Chvalovský, Soudek, Charouz a mrtvoly jako Lájosz Bacs - což je ještě horší. Je otázka, kdo z nás dvou má jaký mandát. Jaký mandát asi má profesionální kariérista, který nikdy nic nevybudoval, který od útlého mládí prolézal sekretariáty SSM a pak ODS, který, jak to napsat slušně, jen planě plkal? Nebo senátoři, kteří vyslyšeli občany a zdravý rozum a obrátili se na Ústavní soud ČR s vírou, že ten rozhodne, zda prezident porušením ústavních práv desetitisíců lidí naplnil skutek velezrady? Senátoři, za nimiž je mnohdy letitá úspěšná profesní práce v soukromém i veřejném sektoru.

Plánovaný zločin

Jak přibývá informací, je více než zřejmé, že amnestie byla plánovaná - s cílem nejen osvobodit konkrétní zločince, ale také umožnit, aby podvodníci nakradené majetky nemuseli obětem vracet a současně znemožnit obětem žádat po pachatelích náhradu škod.

Oběti mohou žádat o náhradu pouze stát. Jinými slovy Klaus s Nečasem znárodnili dluhy po podvodnících a hodili je na stát. To je tak gigantická lumpárna, že se tomu ani nechce věřit. Když někdo spáchá státu škodu, měl by ji hradit ze svého. A já budu dělat maximum pro to, abychom uzákonili onu hmotnou odpovědnost veřejných činitelů včetně prezidenta a premiéra. Copak někomu v této zemi přijde normální, že premiér škrtem pera rozhodne "Milí podvodníci,co jste si ukradli, to si nechte! Vy okradení se suďte s námi! A když to prohrajeme, tak holt zaplatí Vaši spoluobčané ze svých daní." Drzost Nečase a Klause skutečně nezná mezí.

Klaus a Nečas umí zázraky

Víme už také, že zřejmě alespoň někteří vyvolení zločinci znali předem znění amnestie. Například jistý Miroslav Vlastník, který je spoluodpovědný za tunelování fondu Trend, se po osmi letech na útěku v zahraničí vrátil do ČR 14 dní před vyhlášením amnestie a bum, dnes už je nevinný. Jiný gangster, Jaroslav Šrubař, který obral stát na daních o přibližně půl miliardy, si vzpomněl už před Vánoci, že je mu lépe doma, a vrátil se do ČR s tím, že si trest odpyká. Co myslíte, věděli hoši, že je tu čeká amnestie? A to jen v případě, že nebudou na útěku? Nebo se prostě rozhodli sami od sebe vydat se dobrovolně spravedlnosti z lásky k justici a své vlasti? Kdopak asi způsobil takové zázraky v hlavách jinak chladnokrevných podvodníků? Myslím, že je nejvyšší čas pány Klause i Nečase svatořečit. Z lumpů, grázlů, gangsterů nejhrubšího zrna dělají mávnutím pera nevinné a bezúhonné občany.

Důležité je nezapomenout na to, že rozhodnutí Ústavního soudu kauzu neřešit neznamená, že se nestalo nic z toho, co v žalobě Senátu bylo popsáno. Jen jsme dospěli do stádia, kdy zločin spoluvytváří právní prostředí, diktuje zákony, ovlivňuje rozsudky a řídí tuhle zemi. A normální obyčejní lidé jsou bezmocní.

Myslete na to, až přijde řeč na přímou demokracii a odvolatelnost politiků.

Myslete na to, až Vám politici budou vyprávět, že na přímou demokracii nejsme zralí.

Myslete na to, až budete vážit, zda je lepší, když politiky kontroluje "nezralý" občan, nebo nikdo.

Premiére Nečasi, nevyzývám Vás, abyste "zvažoval" odstoupení z funkce. Odstupte! Škodíte naší zemi a škodíte i své straně.

Autor: Tomio Okamura | středa 10.4.2013 8:30 | karma článku: 48.50 | přečteno: 26358x

Další články blogera

Tomio Okamura

Europarlament porušuje Úmluvy OSN

V debatě o kvótách nezazněla jedna zásadní věc. Rozhodnutí Evropského parlamentu o kvótách odporuje "Úmluvě o právním postavení uprchlíků”, kterou přijaly všechny členské země OSN.

6.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 39.76 | Přečteno: 2227 | Diskuse

Tomio Okamura

Muslimský teror

Tak jako vždy také poslední muslimský teror v Londýně vyburcoval politiky, aby se předháněli ve slovech soustrasti a lítosti.

14.6.2017 v 13:29 | Karma článku: 44.13 | Přečteno: 4641 | Diskuse

Tomio Okamura

Odvolatelnost politiků

Přestože už stále víc lidí pochybuje o tom, že žijeme v demokracii, stále velmi málo lidí tuší, co to skutečná demokracie doopravdy je.

26.4.2017 v 12:27 | Karma článku: 40.81 | Přečteno: 2318 | Diskuse

Tomio Okamura

Arab může, Trump a Lucie Bílá nesmí

Svět se dnes rozdělil na ty, co stavějí ploty a na ty, co proti nim protestují. Ti, kdo chtějí plot - ať je to Donald nebo Lucie Bílá, jsou v očích mainstreamu odsouzeníhodní zločinci.

29.1.2017 v 14:00 | Karma článku: 49.31 | Přečteno: 38893 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Jídlo a jazykověda

Nežijeme abychom jedli, ale jíme, abychom žili, říká známé přísloví. V češtině najdete mnoho obratů rčení a přirovnání, která se jídla a poživatin nějak týkají, i když nejde právě o proces stravování.

18.11.2017 v 20:36 | Karma článku: 14.03 | Přečteno: 611 | Diskuse

Jana Slaninová

Zeman, Babiš, Bartoš a ti další, jsou osvícení!

A fakt nekecám. Už tolik času to mám možnost pozorovat. A to aniž bych o to zrovinka nějak stála. Mám i důkazy!

18.11.2017 v 17:40 | Karma článku: 12.92 | Přečteno: 531 | Diskuse

Lubomír Vít

Je křesťanství jenom pohádka?

To do nás vtloukali komunisté. Ve škole nás učili, že náboženství vzniklo aby ovládalo masy. Dokonce byla písnička, poručíme větru dešti,kdy má pršet a kdy vát.

18.11.2017 v 16:31 | Karma článku: 17.46 | Přečteno: 368 |

Mirka Švarcová

Mí prarodiče jsou pašáci!

Procházím se po domě, je ve mně malá dušička, je mi úzko. V tom domě jsem strávila celé svoje dětství. Krásné dětství. S babi a dědou v líbánkách i hádkách, ale vždy s nimi byla ve finále velká legrace.

18.11.2017 v 15:37 | Karma článku: 24.63 | Přečteno: 549 | Diskuse

Pavel Vrba

Horor, co povstal z mlžného oparu.

K tomu, když si ještě pomyslím, že k tomu došlo vlastně díky mé vlastní iniciativě. Ach jo. Na druhou stranu, zase kdyby k tomu nedošlo, neuvědomil bych si, jaké existuje propojení mezi jízdou autem v mlze, úklidem a nákupem.

18.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 233 | Diskuse
VIP
Počet článků 147 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 79959

Mám moravsko-japonsko-korejský původ (maminka pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji, tatínek z Japonska), žiju více než 35 let v České republice a žil jsem v dětství také necelých 10 let v Japonsku. Jsem zastáncem přímé demokracie, tedy systému přímé odpovědnosti politiků vůči občanům a zároveň větší možnosti přímého zapojení občanů do ovlivňování veřejného dění. Jsem předsedou parlamentního Hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) www.spd.cz https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/tomio.cz

https://twitter.com/tomio_cz

www.tomio.cz

http://www.japafoods.cz/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.