Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vážení poslanci, prosím, hoďte už Kalouska přes palubu

6. 08. 2013 13:33:55
Rozpustí se parlament nebo ne? Dostane vláda důvěru či ne? V demokracii by poslední slovo v takové situaci měli občané. V našem systému to máme zařízeno tak, že o tom rozhodne pan Kalousek po dohodě s panem Sobotkou.

Většina občanů chce a žádá nové volby, protože stávající rozložení sil v parlamentu neodpovídá přání společnosti a velká část politiků ztratila důvěru.

Proč? Velká část své voliče totiž podvedla - politici slibovali úspory a pak veřejné peníze rozkrádali či nechali rozkrádat. Slibovali boj s korupcí a pak se vesele vzájemně upláceli. Slibovali nižší daně a pak je začali zvyšovat. Naslibovali mnoho a mnoho věcí, ohlupovali občany, jak se dalo, a po svém zvolení se občanům zvysoka začali vysmívat.

Dnes se strany původní vládní koalice stále zaštitují parlamentní většinou.

Vážení, věřte, že v naší zemi jste naopak velmi malou menšinou. Menšinou, která byla pověřena tlumočit vůli občanů - voličů v zákonodárném sboru. Byli jste pověřeni, abyste co nejlépe zastupovali naše zájmy a zájem naší země.

Myslí si kdokoli z vás, že zájmem této země je, aby lidé jako Kalousek, Barták, Severa, Nečas, Bendl, ale také Nagyová, Kubice, Žaluda, Roman a mnoho dalších dál znásilňovali tuto zemi, parazitovali na ní, sáli z ní její poslední energii?

Moc by mě zajímalo, co může přimět hrstky slušných poslanců k tomu, aby do poslední chvíle bojovali za gaunery, zloděje a podvodníky. Za ty, kdo ničí nejen tuto zemi, ale také ničí své strany, kdo podvádí své voliče.

Udržovat takové lidi u koryt, to přece není pravicové ani levicové - to je zločin.

Dovolím si citovat velmi příhodná slova Hanky Marvanové, právničky a exposlankyně, spoluautorky naší ústavy: "To je ten největší problém dneška, a to byl taky problém pádu současné vlády, že mnoho politiků si potom, když je u moci, zvykne, že nemusí respektovat názor většiny občanů, protože se domnívá, že když má mandát, tak ten mandát mohou naplňovat jakýmkoliv rozhodnutími v průběhu těch čtyř let.

To je ale naprosté nepochopení toho, co je demokracie. To přece není volný mandát dělejte si s tím, co chcete, a potom ve volbách rozhodujte o tom, kdo to bude zase spravovat bez ohledu na názory voličů, ale že je naopak demokratický politik ten, který se každý den dívá na to, jestli jeho rozhodnutí většina podporuje, nebo ne."

Možnost nerespektovat vůli občanů je důvod, proč se naši politici zuby nehty bráni demokracii. Proč dvacet let odmítají naplnit ducha ústavy a blokují schválení zákona o referendu, které je v ústavě zakotveno. Proč vlastně před dvaceti lety i další prvky skutečné demokracie z návrhu Ústavy vyškrtli.

I proto se budou tito podvodníci do posledních sil bránit uzákonění možnosti odvolání politiků, protože vědí, že to by byl konec možnosti své voliče podvádět.

Bohužel dobře tuší, že nadcházející volby mohou být zlomové. Mnoho gaunerů se už do sněmovny nevrátí a mnoho nových politiků a politických sil bude voliči přinuceno prosazovat změny ústavy k přímé demokracii.

Omluvte má silná - ba co víc - zřejmě populistická slova. Nic jiného mi v tom rozhořčení nezbývá.

Bohužel občan (i senátor), dnes nemá nic jiného při pohledu na chování politiků, než silná slova.

Zprávy z dneška se neliší od těch včerejších - probíhá soud s exministrem Bartákem - Kalouskovým kumpánem - pro korupci. Exředitel ČD Žaluda je právě u výslechu - protože domlouval na příkaz Nečase - korupci.

Policisté stále šetří zneužívání vojenské zpravodajské služby - nejen kvůli tomu, že jí velela milenka premiéra, ale také proto, že se naši zpravodajci zřejmě podíleli na diskreditaci a kriminalizaci svědka - korupce. Není zřejmě náhoda, že jde o kauzu CASA, kde opět figurují lidé pana Kalouska.

Zdá se, že ten pán má v posledních letech smůlu a jak zavadí o ministerstvo, hned je tam korupční kauza, předražená zakázka a občas nějaký mrtvý nebo zneužití moci.

Chce mi tady někdo tvrdit, že ti kdo za tenhle stav nesou přímou zodpovědnost, mají byť jen na vteřinu nějaké právo vládnout nebo vás či mě ve Sněmovně zastupovat?

Má někdo odvahu tvrdit, že po takových skandálech má ODS, TOP 09 a parta paní Karolíny Peake stále nárok vést tuhle zemi?

Ovládat a řídit soudy, státní zástupce, policii, Finančně analytický úřad? Vždyť to je nebetyčný střet zájmů, aby spolky plné obviněných korupčníků a zlodějů řídili své vyšetřovatele.

Znovu žádám, už poněkolikáté, ale se stejnou vážností, Vás poslance, kterým zbyla soudnost a kteří nejste do zlodějen zapletení, pomozte rozpustit sněmovnu, pomozte své zemi a občanům, umožněte nám zvolit si nové zastupitele, kteří budou mít naši důvěru.

Aleši Roztočile, Honzo Smutný, Jano Fischerová, Miroslavo Němcová, Tomáši Úlehlo, Lenko Andrýsová a další, o jejichž slušnosti nepochybuji, nekryjte záda těm, kdo vás nikdy krýt nebude, těm, kdo vaší slušnosti zcela zjevně zneužívali a zneužívají pro své mocenské a věřte - kriminální cíle.

Nenechte se mýlit - žádné odkládání voleb, žádné pokusy dostat se zpět do vlády exkoaliční elitě nepomůže získat důvěru občanů ani zastavit vyšetřování jejich kriminality.

Bude hůř - věřte mi, že to, co policie šetří dnes, je jen slabounká špička ledovce. Každý den vyšetřování bude přinášet nová a nová odhalení.

Dopřejte nám alespoň kousek té demokracie a dejte nám občanům možnost zvolit si poslance nové.

Demokracie nespočívá v tom, že jak žádá pan Kalousek, se zabarikádujete ve Sněmovně. Ne, demokracie znamená, že naopak otevřete všechna okna a dveře, otevřete své duše a začnete naopak hlasu veřejnosti pečlivě naslouchat.

Demokracie není vláda elit. Je to vláda lidu, vláda spravedlnosti a práva.

Pomozte nám se k takovému ideálu alespoň přiblížit.

Prosím sledujte mé texty i na mém Facebooku
https://www.facebook.com/tomio.cz a Facebooku Hnutí Úsvit
https://www.facebook.com/hnutiusvit.cz
Autor: Tomio Okamura | úterý 6.8.2013 13:33 | karma článku: 44.64 | přečteno: 7266x

Další články blogera

Tomio Okamura

Europarlament porušuje Úmluvy OSN

V debatě o kvótách nezazněla jedna zásadní věc. Rozhodnutí Evropského parlamentu o kvótách odporuje "Úmluvě o právním postavení uprchlíků”, kterou přijaly všechny členské země OSN.

6.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 39.76 | Přečteno: 2227 | Diskuse

Tomio Okamura

Muslimský teror

Tak jako vždy také poslední muslimský teror v Londýně vyburcoval politiky, aby se předháněli ve slovech soustrasti a lítosti.

14.6.2017 v 13:29 | Karma článku: 44.13 | Přečteno: 4641 | Diskuse

Tomio Okamura

Odvolatelnost politiků

Přestože už stále víc lidí pochybuje o tom, že žijeme v demokracii, stále velmi málo lidí tuší, co to skutečná demokracie doopravdy je.

26.4.2017 v 12:27 | Karma článku: 40.81 | Přečteno: 2318 | Diskuse

Tomio Okamura

Arab může, Trump a Lucie Bílá nesmí

Svět se dnes rozdělil na ty, co stavějí ploty a na ty, co proti nim protestují. Ti, kdo chtějí plot - ať je to Donald nebo Lucie Bílá, jsou v očích mainstreamu odsouzeníhodní zločinci.

29.1.2017 v 14:00 | Karma článku: 49.31 | Přečteno: 38893 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Jídlo a jazykověda

Nežijeme abychom jedli, ale jíme, abychom žili, říká známé přísloví. V češtině najdete mnoho obratů rčení a přirovnání, která se jídla a poživatin nějak týkají, i když nejde právě o proces stravování.

18.11.2017 v 20:36 | Karma článku: 14.06 | Přečteno: 611 | Diskuse

Jana Slaninová

Zeman, Babiš, Bartoš a ti další, jsou osvícení!

A fakt nekecám. Už tolik času to mám možnost pozorovat. A to aniž bych o to zrovinka nějak stála. Mám i důkazy!

18.11.2017 v 17:40 | Karma článku: 12.92 | Přečteno: 531 | Diskuse

Lubomír Vít

Je křesťanství jenom pohádka?

To do nás vtloukali komunisté. Ve škole nás učili, že náboženství vzniklo aby ovládalo masy. Dokonce byla písnička, poručíme větru dešti,kdy má pršet a kdy vát.

18.11.2017 v 16:31 | Karma článku: 17.46 | Přečteno: 368 |

Mirka Švarcová

Mí prarodiče jsou pašáci!

Procházím se po domě, je ve mně malá dušička, je mi úzko. V tom domě jsem strávila celé svoje dětství. Krásné dětství. S babi a dědou v líbánkách i hádkách, ale vždy s nimi byla ve finále velká legrace.

18.11.2017 v 15:37 | Karma článku: 24.64 | Přečteno: 549 | Diskuse

Pavel Vrba

Horor, co povstal z mlžného oparu.

K tomu, když si ještě pomyslím, že k tomu došlo vlastně díky mé vlastní iniciativě. Ach jo. Na druhou stranu, zase kdyby k tomu nedošlo, neuvědomil bych si, jaké existuje propojení mezi jízdou autem v mlze, úklidem a nákupem.

18.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 233 | Diskuse
VIP
Počet článků 147 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 79959

Mám moravsko-japonsko-korejský původ (maminka pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji, tatínek z Japonska), žiju více než 35 let v České republice a žil jsem v dětství také necelých 10 let v Japonsku. Jsem zastáncem přímé demokracie, tedy systému přímé odpovědnosti politiků vůči občanům a zároveň větší možnosti přímého zapojení občanů do ovlivňování veřejného dění. Jsem předsedou parlamentního Hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) www.spd.cz https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/tomio.cz

https://twitter.com/tomio_cz

www.tomio.cz

http://www.japafoods.cz/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.