Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opustil jsem Senát, ale ne své spoluobčany

4. 12. 2013 10:30:00
Jak všichni víte, byl jsem zvolený poslancem Parlamentu České republiky, a proto mi automaticky ze zákona skončil můj senátorský mandát. Ihned se začaly objevovat hlasy, že jsem se po zádech Zlíňáků vyšplhal do Poslanecké sněmovny. Ano, jen díky svým občanům na Zlínsku jsem tam, kde dnes jsem, a jsem za to Zlíňákům nejen vděčný, ale snažím se - a budu se snažit - si jejich důvěru odpracovat.

Zlínský kraj neopouštím. Moje senátní kancelář v Uherském Brodě se jen přejmenuje na poslaneckou a v ní bude k dispozici občanům jak můj asistent, tak i já osobně, kdykoliv mi to čas dovolí. Do Zlínského kraje jezdím a budu jezdit stejně jako dosud.

To, co je ale zásadní, je, že program, se kterým jsem kandidoval před rokem do Senátu, mohu teď prosazovat 14x silněji díky 14ti poslancům našeho hnutí Úsvit. Občanům jsem před rokem v senátní volbě slíbil, že pro splnění svého programu udělám maximum, a já slovo plním. Na podatelně Poslanecké sněmovny jsou už připraveny k projednání první námi napsané zákony, včetně slibované hmotné a trestní odpovědnosti všech, kdo spravují veřejný majetek. A samozřejmě, že pro tyto návrhy vyjednáváme podporu i u dalších stran. Věřím, že pro dobré věci ji získáme. To, co jsem sliboval minulý rok v senátní kampani, budu ještě razantněji prosazovat v mnohem vlivnější Poslanecké sněmovně.

Další výtka se týká výběru kandidáta do Senátu pro nastávající volby ve Zlínském kraji. Tady je třeba říct, že kandidáta jsme vybírali společně, tj. celá výkonná rada hnutí Úsvit, a o názor jsem požádal i naše poslance - nestraníky. Napajedelský doktor Pavel Talaš získal největší podporu, navzdory tomu, že jsme samozřejmě zvažovali i to, že média proti mně okamžitě využijí fakt, že se jedná o otce mé přítelkyně. Senátní volby jsou volby přímé, a tak o tom, kdo bude zvolený, rozhodují jen voliči. Žádný stranický sekretariát. Na rozdíl od kandidátek etablovaných stran, na nichž jsou mnohdy nikoliv ti nejlepší z dané partaje, ale partičky kamarádů.

Mimochodem, osobně znám či znal jsem tatínky mnohých našich poslanců a řeknu Vám, že bych ihned přivítal kandidaturu takového Karla Černocha bez ohledu na to, že už tu za Úsvit poslancuje jeho syn. V takovém případě nejde přece o příbuzenství, ale o to, že ten člověk je dobrý, slušný, inteligentní, můžeme mu věřit, nemá ohebnou páteř či plastický charakter, a byl by v Senátu či Poslanecké sněmovně přínosem.

Pan doktor Talaš je renomovaná regionální osobnost. Má zkušenosti z komunální politiky, byl zastupitelem i starostou, a podařilo se mu jako nezávislému vyhrát komunální volby. Pracoval jako lékař v nemocnicích v Uherském Hradišti a ve Zlíně a již téměř 30 let vykonává lékařskou praxi ve svých ordinacích v Napajedlích a Otrokovicích. Můj nástupce není anonymní člověk vytažený z rukávu, ale naopak člověk, ve kterého já osobně mám tu nejvyšší důvěru. Pan doktor Talaš na rozdíl od většiny protikandidátů nepotřebuje žádnou trafiku, vždy byl a je ekonomicky soběstačný a v profesním životě velmi úspěšný. Pan doktor je renomovaný lékař s dvěma atestacemi a případný post senátora bude pro něj finančně ztrátový nehledě na to, že bude také muset obětovat své soukromí. Jeho životní zkušenosti by vydaly ne na jednu, ale na desítky knih. Byl také dlouhá léta námořním lékařem na československých obchodních lodích a proplul křížem krážem celou planetu.

Kandidaturou pana doktora Talaše, mně velmi blízkého člověka, říkáme voličům, že Zlínsko nejenže neopouštím já ani hnutí Úsvit, ale naopak chceme, aby náš region byl vidět a slyšet daleko silněji než dosud.
Je samozřejmé, že pan doktor Talaš jde do voleb s programem, který je nám nejbližší, tedy s prosazováním přímé demokracie. S programem na prosazení maximální míry kontroly občanů nad veřejným děním a s programem zvyšování odpovědnosti politiků svým zaměstnavatelům, tedy občanům.

Autor: Tomio Okamura | středa 4.12.2013 10:30 | karma článku: 33.57 | přečteno: 2672x

Další články blogera

Tomio Okamura

Europarlament porušuje Úmluvy OSN

V debatě o kvótách nezazněla jedna zásadní věc. Rozhodnutí Evropského parlamentu o kvótách odporuje "Úmluvě o právním postavení uprchlíků”, kterou přijaly všechny členské země OSN.

6.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 39.76 | Přečteno: 2227 | Diskuse

Tomio Okamura

Muslimský teror

Tak jako vždy také poslední muslimský teror v Londýně vyburcoval politiky, aby se předháněli ve slovech soustrasti a lítosti.

14.6.2017 v 13:29 | Karma článku: 44.13 | Přečteno: 4641 | Diskuse

Tomio Okamura

Odvolatelnost politiků

Přestože už stále víc lidí pochybuje o tom, že žijeme v demokracii, stále velmi málo lidí tuší, co to skutečná demokracie doopravdy je.

26.4.2017 v 12:27 | Karma článku: 40.81 | Přečteno: 2318 | Diskuse

Tomio Okamura

Arab může, Trump a Lucie Bílá nesmí

Svět se dnes rozdělil na ty, co stavějí ploty a na ty, co proti nim protestují. Ti, kdo chtějí plot - ať je to Donald nebo Lucie Bílá, jsou v očích mainstreamu odsouzeníhodní zločinci.

29.1.2017 v 14:00 | Karma článku: 49.31 | Přečteno: 38893 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Jídlo a jazykověda

Nežijeme abychom jedli, ale jíme, abychom žili, říká známé přísloví. V češtině najdete mnoho obratů rčení a přirovnání, která se jídla a poživatin nějak týkají, i když nejde právě o proces stravování.

18.11.2017 v 20:36 | Karma článku: 14.06 | Přečteno: 611 | Diskuse

Jana Slaninová

Zeman, Babiš, Bartoš a ti další, jsou osvícení!

A fakt nekecám. Už tolik času to mám možnost pozorovat. A to aniž bych o to zrovinka nějak stála. Mám i důkazy!

18.11.2017 v 17:40 | Karma článku: 12.92 | Přečteno: 531 | Diskuse

Lubomír Vít

Je křesťanství jenom pohádka?

To do nás vtloukali komunisté. Ve škole nás učili, že náboženství vzniklo aby ovládalo masy. Dokonce byla písnička, poručíme větru dešti,kdy má pršet a kdy vát.

18.11.2017 v 16:31 | Karma článku: 17.46 | Přečteno: 368 |

Mirka Švarcová

Mí prarodiče jsou pašáci!

Procházím se po domě, je ve mně malá dušička, je mi úzko. V tom domě jsem strávila celé svoje dětství. Krásné dětství. S babi a dědou v líbánkách i hádkách, ale vždy s nimi byla ve finále velká legrace.

18.11.2017 v 15:37 | Karma článku: 24.64 | Přečteno: 549 | Diskuse

Pavel Vrba

Horor, co povstal z mlžného oparu.

K tomu, když si ještě pomyslím, že k tomu došlo vlastně díky mé vlastní iniciativě. Ach jo. Na druhou stranu, zase kdyby k tomu nedošlo, neuvědomil bych si, jaké existuje propojení mezi jízdou autem v mlze, úklidem a nákupem.

18.11.2017 v 14:15 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 233 | Diskuse
VIP
Počet článků 147 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 79959

Mám moravsko-japonsko-korejský původ (maminka pochází z Bystřice pod Hostýnem ve Zlínském kraji, tatínek z Japonska), žiju více než 35 let v České republice a žil jsem v dětství také necelých 10 let v Japonsku. Jsem zastáncem přímé demokracie, tedy systému přímé odpovědnosti politiků vůči občanům a zároveň větší možnosti přímého zapojení občanů do ovlivňování veřejného dění. Jsem předsedou parlamentního Hnutí Svoboda a Přímá demokracie (SPD) www.spd.cz https://www.facebook.com/hnutispd

https://www.facebook.com/tomio.cz

https://twitter.com/tomio_cz

www.tomio.cz

http://www.japafoods.cz/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.